Mini ITX korpuse projekt v1.

Mini ITX korpuse projekt v1.

Hakkasin meisterdama täiesti nullist võimalikult väikest ITX arvutikorpust. Miks? Sellepärast, et ma ei leidnud turul olevatest korpustest mitte ühtegi sobivat, mis minu kriteeriumitele vastaks. Ainukene ITX korpus mille ma googeldades internetist leidsin ja mis mul kohe suu vett jooksma pani oli Ncase M1. Kuid Ncase M1 on üks probleem, seda pole mitte kusagilt võimalik osta. Nii siis ei jäänud mul muud üle, kui ise asja kallale asuda. Üheks suureks plussiks on ise välja mõeldud kasti puhul see, et saan ise paika panna, mis komponendid sinna ära mahtuma peaksid. Plussiks ka see, et selle töö käik ja aretamine on minu jaoks protsessina huvitav – proovida pressida kõik komponendid nii kokku kui võimalik. Hetkel on kasti suurus umbes 150mmx270mmx330mm. Siin on minu loetelu mis ma sellest kastist saada tahan:Kasti peab mahtuma 160mm ATX toiteplokk ja Corsair H90 CPU jahutus.

Kast peab püsima võimalikult vaikne ja jahe (et vajadusel saaks väiksema overclocki teha ning tolmuiejat lauapeale ei taha).
Kast ise peab olema võimalikult väike.
Kast ei tohi olla kuubik (mulle ei meeldi kuubik!).
Kasti peab mahtuma normaalne gaming graafikakaart (GTX 780TI või Radeon R9 290X).
Kast peab olema minimalistlik (ei mingeid pling pling vilkuvadi tulukesi ega pleksist aknaid).

Panen siia mõned pidid ka, et oleks näha kaugele me selle projektiga hetkel jõudnud oleme ning nagu all pool tulevatelt piltidelt ka näha on, on Ncase M1 põhiliseks inspiratsiooni allikaks. Ncase M1 saab näha siit www.ncases.comAlustatud sai google 3D programmiga sketchup… hea väike lihtne programm… ainukene 3D programm, millest ma midagi vähekenegi aru saan. Mõned pildid sketchupis komponentide paigutusest ja kasti suurusest…

Et kasti suurust paremini näha tegin paksust paberist kasti näidise…

Kõik paigas, 3D olemas… järgmisena otsis mu tiimikaaslane Tanel koha, kus saab selle välja lõigata, painutada ning üleüldse, millised võimalused meil Eestis sellisteks lahendusteks olemas on… ja mis formaadis faili selleks vaja on. Tuligi välja, et sketchup ei sobi. Soovitati üht teist väheke proffessionaalsemat programmi, millest ma loomulikult polnud midagi kuulnud. Mis seal ikka, youtube lahti ja õppima, kuni lõpuks saigi kogu kupatus otsast peale uues programmis valmis…AEGA võttis, aga asja sai…. siin ta nüüd on… 

Alumist osa kuhu peaksid USB, audio ja nupud tulema pole veel välja mõelnud. Nüüd saatsime failid teele ja ootame, mis öeldakse ja kas on vaja midagi korrigeerida või muuta.

Võrdluseks mõned olemas olevad kastid: